بیمه کارآفرین در یک نگاه

تاریخچه بیمه کارآفرین

شرکت بیمه کارآفرین یکی از نخستین شرکت های بیمه خصوصی است که پس از انقلاب ایران با هدف تعمیم و گسترش فرهنگ بیمه، محافظت از سرمایه های ملی، حمایت از صاحبان سرمایه و افراد جامعه، معرفی و عرضه انواع پوشش های جدید و ارائه خدمات بهینه به بیمه گذاران در چارچوب قانون تأسیس مؤسسات بیمه غیر دولتی و قانون تجارت در تاریخ 1381/12/27 به شماره ۲۰۰۰۸۴۵ به ثبت رسیده و با اخذ مجوز از بیمه مرکزی ایران فعالیت خود را در سطح کشور از تاریخ 28 اردیبهشت 1382 آغاز نموده است .

توان مالی شرکت

بیمه کارآفرین با سرمایه ۱۲۰۰ میلیارد ریال،ذخابر فنی 4789 میلیارد ریال و اندوخته های قانونی،سرمایه ای و سایر اندوخته ها به مبلغ 159 میلیارد ریال و در اختیار داشتن پوشش های مناسب اتکایی از توان مالی بالایی برخوردار و قادر است انواع ریسک های صنعتی و غیر صنعتی و همچنین صنایع عظیم نفت، گازوپتروشیمی را با هر میزان سرمایه تحت پوشش قرار دهد. مجموعه دارایی های شرکت در پایان سال 92 بالغ بر 11034 میلیارد ریال بوده است.

شبکه فروش

بیمه کارآفرین علاوه بر واحدهای ستادی در 51 مرکز استان و شهرستان دارای شعبه می باشد. در تهران علاوه بر شعبه مرکزی شعب شرق و غرب تهران نیز پاسخگوی بیمه گذاران و زیان دیدگان رانندگی می باشند. همچنین خدمات شرکت از طریق 2138 نمایندگی حقیقی و حقوقی و تعداد قابل ملاحظه ای از کارگزاران به بیمه گذاران عرضه می گردد.

نیروی انسانی

تعداد کارکنان شرکت در پایان سال 1392 تعداد 785 نفر بوده که عموما از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی رشته های مرتبط با بیمه انتخاب شده و با گذران دوره های آموزشی نظری و عملی زیر نظر مدیران مجرب شرکت و نیز حضور در دوره های آموزشی خارج از کشور و آشنایی با دانش روز بیمه از توان علمی و اجرایی بالایی برخوردار می باشند.

مقام نخست در فروش بیمه عمر

در مراسم چهلمین سالگرد تاسیس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران که در تاریخ 30 خرداد 1390 برگزار شد بیمه کارآفرین در زمینه فروش بیمه های عمر در سال 1389 در بین شرکت های دولتی و خصوصی مقام نخست را کسب کرد و موفق به دریافت تندیس و لوح تقدیر از سوی وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی گردید.

رتبه جهانی بیمه کارآفرین

در رتبه بندی نشریه Banker بیمه کارآفرین در بین 500 موسسه مالی اسلامی جهان رتبه 191 را احراز کرده است. بر اساس این گزارش بیمه کارآفرین در صنعت بیمه کشور در جایگاه چهارم شرکت های بیمه ایرانی قرار گرفته است.