گزارش نشست خبری مدیرعامل بیمه کارآفرین در مراسم افتتاحیه ساختمان شعبه زنجان

در پایان مراسم افتتاح، مدیر عامل بیمه کارآفرین کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه شرکت و به سوالات آنها پاسخ گفت.

ضرابی در خصوص سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که بیمه کارآفرین در ایجاد اشتغال چه سهمی داشته است افزود: با شناختی که از ویژگی های مردم کشورم دارم با اطمینان خاطر می توانم بگویم که هر واحد تولیدی و خدماتی که ایجاد می شود قبل از این که روی سود و تجارت آن هدفگذاری شود، ایجاد اشتغال هدف اصلی آنها محسوب می شود و بیمه کارآفرین هم در این مسیر قدم برداشته و این صنعت در مجموع، نزدیک به 40 هزار نفر اشتغالزایی مستقیم کرد.

وی تعداد  نمایندگان این بیمه را 2 هزار و 200 نمایندگی در سطح کشور اعلام کرد و افزود: هر یک از این نمایندگان هم حداقل 2 تا 3 نفر همکار دارند و با 800 کارمند بیمه کارآفرین در کل کشور و نیز فعال شدن چندین بخش اقتصادی با استقرار ساختمانی های بیمه اعم از استیجاری و غیره و شغل های جانبی و وابسته، به صراحت می تواند گویای ایجاد اشتغال توسط بیمه کارآفرین باشد.

مدیر عامل بیمه کارآفرین فقر اطلاعاتی در حوزه خدمات بیمه ای را یکی از مشکلات اساسی عنوان کرد و گفت: امیدواریم با کمک رسانه ها گسترش فرهنگ بیمه را بیش از گذشته شاهد باشیم که این امر اشتغال بیشتر را در پی خواهد داشت.

*بیمه عمر در سطح کشور مغفول مانده بود

ضرابی در خصوص مهم ترین رویکرد فعالیت بیمه کارآفرین و نیز چالش ها و دغدغه های صنعت بیمه که توسط یکی دیگر از خبرنگاران سوال شد اظهار داشت: بیمه کارآفرین در همه زمینه های بیمه ای فعال است اما تلاش آن برای ارائه خدمات، در حوزه بیمه های عمر و سرمایه گذاری است چون با وجود فعالیت 80 ساله بیمه در کشور، بیمه عمر مغفول مانده بود.

وی افزود: بیمه کارآفرین در طول 13 سال عمر کوتاه خود، بیمه های عمر و سرمایه گذاری را به عنوان یک برند به عموم شناساند.

در این نشست یکی از خبرنگاران، درباره امتیازات یا فرصت هایی که بیمه کارآفرین در قیاس با دیگر بیمه ها می تواند به جامعه معلولین بدهد سوال کرد و ضرابی در پاسخ گفت: این توان در صنعت بیمه کارآفرین وجود دارد که برای این قشر هم خدماتی را تعریف کند ولی لازمه آن گردآوری خواسته ها و انتظارات جامعه معلولین در حوزه های مختلف و ارائه آن به بیمه کارآفرین است.

وی افزود: پس از دریافت خواسته ها، متخصصان این بیمه می توانند با توجه به نیاز آن ها، طرح داده و در قالب بسته خدمات، ارائه دهند و حتی در برخی بخش ها حمایت دولت را هم بگیرند.

مدیر عامل بیمه کارآفرین خاطر نشان کرد: طرح این سوال، تکلیفی شد تا من و همکارانم در بیمه کارآفرین آن را جدی تر پیگیری، بررسی و نظر سنجی کنیم.

تعداد خدمات بیمه ی کارآفرین از جمله بیمه نامه های صادر شده و نیز افراد تحت پوشش، سوال یکی دیگر از خبرنگاران بود که مدیر عامل بیمه کارآفرین در پاسخ افراد تحت پوشش بیمه درمان، کارآفرین و تکمیلی را بالغ بر 100هزار نفر اعلام کرد و افزود: بیمه کارآفرین بیش از 450هزار بیمه نامه  عمر فروخته است و یک سری قراردادهای گروهی با کارخانجات دارد که تحت پوشش بیمه آتش سوزی هستند که به عنوان نفر در آمار محصوب نمی شوند.

ضرابی از صدور نزدیک به 6 میلیون بیمه نامه در سال93 توسط بیمه کارآفرین خبر داد و گفت: این بیمه بیش از 450 هزار بیمه نامه عمر خریداری شده خدمات می دهد.                              


date_range ۱۳۹۴/۰۳/۰۹، ۱۸:۱۱:۵۱       visibility 3261