گزارش نشست خبری معاونین و مشاورین مدیرعامل بیمه کارآفرین در حاشه افتتاحیه ساختمان شعبه زنجان

در ادامه این نشست، مشاور عالی و عضو هیات مدیره شرکت بیمه کارآفرین نیز به مغفول ماندن صندوق تامین خسارت های بدنی در بین مردم اشاره کرد و گفت: اگر این صندوق معرفی و شناسانده شود مردم می توانند به راحتی از امکانات ان استفاده کنند و زمانی که با خسارت مواجه می شوند با مراجعه به آن خسارت خود را به طور کامل دریافت کنند.

علوی، با بیان این که اگر کسی بیمه نامه داشته باشد هنگام وقوع خسارت تکلیفش معلوم است و خسارت او از طریق شرکت صادر کننده بیمه نامه پرداخت می شود افزود: اما کسی که به هر دلیلی بیمه نامه نداشته باشد بلاتکلیف است در حالی که صندوقی به نام صندوق تامین خسار ت های بدنی، خسارت این افراد را جبران می کند.

وی به نحوه تامین اعتبارات صندوق هم اشاره کرد و گفت: شرکت های بیمه 5 درصد از حق بیمه ای که از بیمه نامه های صادر خود، دریافت می کنند به صندوق می دهند و اعتبار آن تامین و خسارت مراجعه کنندگان پرداخت می شود.

مشاور عالی بیمه کارآفرین افزود: متاسفانه مردم هیچ شناختی از این صندوق ندارند و به همین دلیل نمی دانند که هنگام مواجه شدن با خسارت، باید به این صندوق مراجعه و خسارت خود را به طور کامل مثل کسی که بیمه نامه دارد دریافت کنند.

علوی با تاکید بر اطلاع رسانی در خصوص این صندوق و استفاده مردم از امکانات آن گفت: متاسفانه صندوق تامین خسارت های بدنی با داشتن ده ها میلیارد پول و اعتبار، هنوز در بین مردم شناخته شده نیست.

وی خاطر نشان کرد: تبلیغ و شناساندن این صندوق در میان مردم، در واقع خدمت به جامعه است.

*سرمایه گذاری های بخش غیر مولد باید به سمت خدمات رسانی و تولید سوق داده می شود

سهامیان، معاون اجرایی مدیر عامل و مدیر عامل اسبق بیمه ایران نیز در این نشست حضور داشت و به قول عبدالرشیدی مشاور ارشد مدیر عامل مجری و گرداننده نشست مطبوعاتی، افتخار همراهی با بیمه کارآفرین را به دست اندرکاران این بیمه داده بود.

وی هم با اظهار تاسف از سرمایه گذاری های برخی از سرمایه گذاران در بخش های غیر مولد گفت: اقدامات این افراد برای تامین بیشتر مادی هدفگذاری می شود و اگر رسانه ها برای هدایت افکار عمومی به سمت سرمایه گذاری های خدمات رسانی فعالیت کنند گام مهمی برداشته اند.

سهامیان با تاکید برگسترش فرهنگ بیمه اظهار امیدواری کرد: صنعت بیمه در استان توسعه پیدا کند که با تحقق این مهم، شبکه فروش و نیز کارکنان شعبه توسعه پیدا خواهند کرد.

معاون اجرایی و مدیر عامل بیمه کارآفرین، بیمه را انضباط مالی و آینده نگری عنوان کرد و افزود: برای افرادی که به هر عنوانی از این امتیاز بی بهره اند صندوق تامین خسارت های بدنی جبران خسارت می کند، اما نکته حائز اهمیت این است که وجود و حمایت این صندوق نباید به معنای سوق دادن مردم به سمت عدم خرید بیمه نامه باشد.

وی از شهرداری نیز خواست تلاش کنند تا عملیات اجرایی هیچ طرحی بدون گرفتن بیمه مسئولیت آغاز نشود تا کارگران آن طرح آسیب نبینند.


date_range ۱۳۹۴/۰۳/۱۰، ۱۸:۱۲:۱۰       visibility 3606