گزارش تفصیلی روزنامه جام جم از مراسم افتتاحیه ساختمان بیمه کارآفرین شعبه زنجان

بزرگ ترین مجتمع بیمه کارآفرین کشور در زنجان افتتاح شد

بزرگ ترین مجتمع بیمه کارآفرین با حضور جمعی از مسئولان در زنجان افتتاح شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

این مراسم با حضور ضرابی مدیر عامل شرکت بیمه کارآفرین، علوی مشاور عالی و عضو هیات مدیره بیمه کارآفرین، زمانی معاون مدیر عامل در امور استان ها و توسعه شبکه سهامیان معاون اجرایی مدیر عامل، موگویی معاون فنی مدیر عامل، مدیران ستادی و شعب بیمه کارآفرین، فرماندار، مدیر کل راه و شهرسازی، مدیرکل پزشکی قانونی، مدیرکل امور مالیاتی استان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری، ریاست اتاق اصناف استان زنجان، مشاور ارسد شهردار، قائم مقام شهردار، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق، ریاست سازمان نظام مهندسی، مدیر شعب بانک های تجارت، ملی و ملت و قرض الحسنه مهر ایران استان، مدیران شرکت های بیمه های استان و جمع کثیری از مسئولان استان و اصحاب رسانه، ساختمان بیمه کارآفرین مدیریت استان زنجان به بهره برداری رسید.

ضرابی، مدیر عامل شرکت بیمه کارآفرین در این مراسم با عرض تبریک و گرامیداشت میلاد مولا علی (ع) و نیز عید مبعث رسول اکرم(ص) گفت: میلاد مولا علی (ع) را به همه کسانی که از اقوام و مذاهب مختلف، در این کشور زندگی می کنند تبریک عرض می کنم. وی با گرامیداشت مبعث رسول اکرم(ص)اظهار داشت : محمد مصطفی (ص) فخر عالم بشریت است که همه ما به شفاعت و وساطت ایشان برای قرب درگاه الهی اعتقاد داریم.

این مقام مسئول در ادامه با عرض خیر مقدم به حاضران، گفت: مقدم مهمانان زنجانی چه آنهایی که در مراسم حضور دارند و چه آنهایی که در شهر مشغول خدمت به خلق خدا هستند را گرامی می دارم و در مقابل آنها سر تعظیم فرود می آورم.

مدیر عامل شرکت بیمه کارآفرین در ادامه به چگونگی شکل گیری بیمه کارآفرین اشاره کرد و افزود: این بیمه خصوصی به پیشنهاد و با تشویق های دوست گرانقدرم علوی و با هدف خدمت رسانی تاسیس شد و در آغاز فعالیت های بیمه خصوصی کارآفرین، در جمع رسانه ها اعلام کردم که می خواهیم در عرصه خدمت به خلق خدا، ماندگار باشیم و خوشنامی بیمه کارآفرین گستره کشوری دارد.

ضرابی افزود: تاکید کردم که برای ماندگاری، باید آهسته حرکت کنیم و نیازی به سر و صدا و تبلغات نداریم.

وی با بیان این که تشکیل این شرکت را با نام خداوند تبارک و تعالی آغاز کردیم گفت: اگر توفیقاتی در طول سال های فعالیت این بیمه بوده است، در پرتو حمایت و عنایت حق تعالی بوده و موفقیت های کسب شده، حاصل نیت پاک کارکنان و اعضای هیات مدیره بوده است.

*وجود بانک در کنار بیمه می تواند دوبال بزرگ اقتصادی باشد

مدیر عامل شرکت بیمه کارآفرین با بیان این که شرکت بیمه کارآفرین یکی از نخستین شرکت های بیمه خصوصی است که در چارچوب قانون تاسیس موسسات بیمه غیر دولتی و قانون تجارت ثبت شد افزود: بیمه کارآفرین اولین شرکتی بود که در27 اسفند 81 ثبت و در همان روز مجوز آن نیز صادر شد و در 28 اردیبهشت سال 82 همزمان با مبعث پیامبر اسلام (ص) شروع به کار کرد.

ضرابی با اشاره به این که بیمه کارآفرین از متخصصان صنعت بیمه تشکیل شده است گفت: هسته مرکزی بیمه کارآفرین را، متخصصان ارشد صنعت بیمه تشکیل می دهند و شرکت های خوشنام خدمات ساختمانی و بانک کارآفرین هم به مجموعه اضافه شد.

وی با بیان این که وجود بانک در کنار بیمه می تواند دو بال بزرگ اقتصادی باشد افزود: بانک کارآفرین و بیمه کارآفرین دو شرکت مستقل با سرمایه گذاری های مستقل هستند ولی سهامداران مشترکی دارند.

*توانگری مالی بیمه کارآفرین بالای 100 است

مدیر عامل بیمه کارآفرین، رحمت الهی و نیروی کار جوان را بزرگ ترین سرمایه این بیمه عنوان کرد و گفت: این بیمه با هدف خدمت رسانی و نیز ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جوانان فارغ التحصیل از دانشگاه شکل گرفته است و اگر امثال بنده در این بیمه مشغول هستیم به خاطر این است که تجارب کاری خود را به جوانانی که از دانشگاه خارج می شوند و باید در عرصه کار و فعالیت مشغول باشند، منتقل کنیم.

این مقام مسئول ارائه خدمات به مردم را مستلزم داشتن سرمایه عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: توانگری مالی بیمه کارآفرین در بین شرکت های بیمه، بالای 100 است و می توانیم بگوییم که به تعهدات خود بخوبی عمل کردیم و می کنیم.

ضرابی تاکیید کرد: سهامداران عمده بیمه کارآفرین، به اندازه کافی ثروتمند بوده و انسان های پاکی هستند چون وقتی به آن ها پیشنهاد شد شرکتی خصوصی برای کارآفرینی و اشتغال جوانان تاسیس کنیم، با کمال میل پذیرفتند.

وی هویت ملی مردم ایران را پر از تمدن و فرهنگ ایرانی خواند و گفت: ویژگی های همه ما این است که با همه مذاهب مختلف موجود در کشور مثل یک قوم و ملت واحده در کنار هم زندگی می کنیم و این امری افتخاری است برای مردم ایران که در همه شرایط می توانند آیین و هویت خود را حفظ کنند.

مدیر عامل بیمه کارآفرین با بیان این که مذهب ملت ایران، آنها را برای تعالی و خدمت به بشر هدایت می کند افزود: با وجود مذاهب، رنگ و زبان های مختلف در کشور، یکپارچگی خود را حفظ می کنیم و مصداق بارز آن کسانی هستند که در طول دفاع مقدس، نشان دادند که هم اسلام را می خواستند و هم کشور را و بر پایه همین عقیده، حماسه های شگرفی آفریدند.

*بیمه کارآفرین تنها شرکت بیمه دارنده جایزه بین المللی است

ضرابی در ادامه به افتخارات کسب شده از سوی بیمه کارآفرین اشاره کرد و گفت: بیمه کارآفرین در طول مدت کوتاه فعالیت خود 10 جایزه بین المللی دریافت کرده است که تنها بیمه دارنده جایزه بین المللی در بین بیمه های دولتی و خصوصی است.

این مقام مسئول دریافت تندیس و لوح سپاس از وزیر امور اقتصادی و داریی در سال 90 به دلیل کسب مقام نخست فروش بیمه های عمر، دریافت چندین عنوان بین المللی، تندیس انجمن مشاوره مدیریتی other ways فرانسه و انجمن بین المللی کیفیت BID سوئیس را از جمله این افتخارات برشمرد.

وی افتخار بزرگ تر و دلچسب تر را دریافت جایزه از طرف مردم عنوان کرد و افزود: اگر نتیجه خدمات ما در بیمه کارآفرین، دریافت بموقع خسارت از سوی حادثه دیده و ذکر الحمدالله در دل او باشد و برگشت دوباره وی به زندگی اقتصادی، گوشه از تالم او را بکاهد، بهترین جایزه برای ما به حساب می آید چون ارزنده ترین جایزه در نزد خداوند (رضایت خداوند) و دل آن بیمه گذار (شکر خداوند) است.

مدیر عامل شرکت بیمه کارآفرین خاطر نشان کرد: من بعد از 45 سال سابقه خدمت در صنعت بیمه نیازی به گفتن این حرف ها با تعارف و تکلم ندارم اما دیدن رضایت قلبی افراد خسارت دیده که غرامت خود را دریافت می کنند دل نشین است.

*بیمه کارآفرین در کشور خوشنام است

ضرابی شاخص و خوشنام بودن بیمه کارآفرین در کشور را ثمره تلاش کارکنان آن در کل کشور خواند و گفت: نمونه آن، مدیر استان ، با وجود سن و سال کم، از اهمیت و اراده بالایی برخوردار است. وی افزود: این مدیر عامل جوان با وجود تمام سختی های کار (که البته در هر عرصه وجود دارد) با روحیه خستگی ناپذیر، مراحل اجرای ساختمان بیمه کارآفرین را طی نمود و از این رو می توان اطمینان خاطر داشت که امثال او در ارائه خدمت به مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

*با خرید تولیدات داخلی اقتصادکشور رونق می گیرد

مدیر عامل بیمه کارآفرین با بیان این که در همه شعبه های بیمه کارآفرین، بر لزوم استفاده از تولیدات داخلی در احداث و تجهیزات ساختمان ها، تاکید کرده ام گفت: با وجود همه مصالح و لوازم مورد نیاز در داخل، دلیلی برای استفاده از تولیدات خارجی نیست و جوانان خلاق ما وقتی که قادر هستند موشک بسازند ودر برنامه های هسته ای ورود کنند، قطعا می توانند در تولید و تامین لوازم مورد نیاز شرکت های مختلف ایفای نقش نمایند.

*حمایت مسئولان برای ادامه راه ضروری است

ضرابی با اشاره به این که ایجاد شعبه استانی و شهرستانی بیمه کارآفرین برای خدمت به مردم شهر است افزود: برای ادامه راه، حمایت مسئولان را می طلبیم و حمایت آن ها درواقع همان خدمت به مردم است و هر مسئولی که با هدف ارائه خدمات به مردم، دست شرکت های خدمت رسان را بگیرد، مساعدت او فقط مختص آن شرکت نیست بلکه در ابعاد وسیع تر به کشور خدمت کرده است.

*همکارانی که باعث نارضایتی مردم شونددر کنار ما جایی نخواهند داشت

وی توسعه فرهنگ بیمه و اقتصاد کشور را از اهداف بیمه کارآفرین عنوان کرد و گفت: نتیجه توسعه اقتصاد کشور، اعتلای نام ایران خواهد بود و هدف ما خدمت به مردم با هدف نیل به اهداف و اعتلای نام ایران است که هریک از همکاران بیمه کارآفرین در این مورد موجب نارضایتی در میان مردم شوند دیگر جایی در کنار ما و بیمه کارآفرین نخواهند داشت.

*بیمه های دیگر هم به اعتبار بیمه کارآفرین اعتماد دارند

مدیرعامل شرکت بیمه کارآفرین، داشتن پوشش های اتکایی غیر از توانگری مالی را لازمه هر شرکت بیمه ای خواند و افزود: پوشش های اتکایی باید از کشورهای خارجی تامین شود که در زمان تحریم، از داخل کشور تامین می شود.

ضرابی اعتبار بیمه کارآفرین را بسیار بالا عنوان کرد و گفت: واگذاری بخشی از امور سایر شرکت های بیمه ای از سوی خود آنها به بیمه کارآفرین موید این مهم است بنابراین باید با دادن آگاهی های مناسب و صادقانه مردم را ازاین بیمه مطلع کرد.

وی برند کار بیمه کارآفرین را بیمه های عمر و سرمایه گذاری اعلام کرد و افزود: بیشترین فروش بیمه های عمر در سطح کشور به بیمه کارآفرین اختصاص دارد.

*بیمه کارآفرین استان زنجان پاسخ شایسته به اعتماد سهامداران

مدیر بیمه کارآفرین استان زنجان نیز در این مراسم با عرض تبریک مبعث رسول اکرم (ص) و خیر مقدم به مهمانان حاضر، در ابتدا به معرفی اجمالی از زنجان، صنایع دستی  نقاط دیدنی آن پرداخت و گفت: قدیمی ترین نامی که به این منطقه اطلاق شده است زندیگان به معنای اهل کتاب زند ( معروف ترین کتاب آیین زرتشتی ساسانی ) است و گفته می شود بنای شهر زنجان در زمان اردشیر بابکان ساخته شده است.

امانلو افزود: بر اساس آخرین آمارگیری، جمعیت استان زنجان یک میلیون و 15 هزار و 734 هزار نفر و مساحت استان 32 هزار و 164 کیلو متر مربع است و از لحاظ موقعیت جغرافیایی از شمال با استان های اردبیل و آذربایجان شرقی، از شمال شرقی با استان گیلان، از شمال غربی با استان آذربایجان غربی و از جنوب با استان قزوین همسایه است.

وی به صنایع دستی زنجان هم اشاره کرد و گفت: نقره سازی و ملیله کاری، چارق دوزی، چاقو سازی، فرش بافی و مسگری زنجان زبانزد است.

مدیر بیمه کارآفرین استان زنجان همچنین گنبد سلطانیه (بزرگ ترین گنبد آجری جهان)، معبد داش کسن، غار کتله خور، غار تاریخی گلجیک، عمارت ذوالفقاری (محل نگهداری مردان نمکی) و بنای رختشویخانه را از جمله نقاط دیدنی زنجان عنوان کرد.

امانلودر ادامه به معرفی ساختمان جدید بیمه کارآفرین استان پرداخت و گفت: طرح شعبه زنجان در یکی از بهترین خیابان های تجاری زنجان با متراژ 481 متر مربع واقع بوده و در خرداد سال 1391 طی مزایده ای از اداره کل راه و شهرسازی زنجان خریداری شد.

وی با بیان این که پس از بررسی های مکانیک خاک و تهیه نقشه های ساختمان، کلنگ زنی طرح در مورخه 11/08/1391 آغاز شد، افزود: طی 30 ماه تلاش مداوم، طرح ساختمان بیمه کارآفرین در هشت و نیم طبقه با زیر بنای 3 هزار و 600 مترمربع، در دو طبقه منفی با کاربری پارکینگ و طبقه همکف با موقعیت تجاری و برای استفاده بانک طراحی و ساخته شد.

مدیر بیمه کارآفرین استان گفت: طبقه اول، دوم و سوم برای ارائه تمامی خدمات بیمه ای، پرداخت خسارت و امور مالی تجهیزشده و طبقه چهارم برای استقرار مدیر استان و سالن جلسات با ظرفیت 70 نفر طراحی و ساخته شده است. مهندس امانلوخاط نشان کرد: طبقه پنجم نیز به عنوان سالن آمفی تئاتر با ظرفیت 150 نفر پذیرای مراسم ادرات، ارگان ها و شرکت های مستقر در زنجان، با توجه به استقلال تمام طبقات خواهد بود.

وی به احداث پارکینگ طبقاتی ساختمان بیمه کارآفرین استان اشاره کرد و افزود: با توجه به کسری پارکینگ طرح ساختمانی بیمه کارآفرین، قطعه زمینی به متراژ 750 متر به شعاع 200 متری برای تامین 40 عدد پارکینگ با زیر بنای یک هزار متر مربع در حال ساخت است که مرحله سفت کاری آن رو به پایان است.

وی خاطر نشان کرد: با عنایت خداوند، تیم بیمه کارآفرین استان در آینده نزدیک، جواب مثبتی به اعتماد سهامداران مدیران ارشد شرکت و بیمه گذاران خواهد داد.

*تلاش بیمه کارآفرین در حمایت از صنایع و اقتصاد کشور

مدیر بیمه کارآفرین استان زنجان با بیان این که زنجان به دلیل داشتن ظرفیت بالا از جمله قرار گرفتن در مسیر ارتباطی پایتخت به شمال غرب کشور، در ارتباط با سایر کشورها و انتخاب بجا و شایسته زنجان به عنوان شهرIT و تبدیل آن به قطب برق و الکترونیک توسط دولت تدبیرو امید گفت: تلاش و کوشش بیمه کارآفرین برای حمایت و کمک به صنایع و اقتصاد کشور از اهداف ما در استان خواهد بود.

امانلو از حسن نظر و مساعدت ریاست هیات مدیره، مدیریت عامل و معاون امور شعب برای اختصاص این بودجه و سرمایه گذاری در این حوزه قدردانی کرد و افزود: این حسن توجه موجب افزایش اعتماد همشریان خواهد شد و این امر وظیفه و تکلیف تمامی نمایندگان و کارکنان شعبه زنجان را چندین برابر خواهد نمود.

مدیر بیمه کارآفرین استان زنجان در پایان تشکر ویژه خود را از عوامل و مهندسان طرح از جمله مهندس منتجبی (سرپرست فنی طرح)، مهندس خزاعی ( مهندس معمارطرح)، مهندس یوسفی (مهندس ناظر طرح)، مهندس فرید منش ( رئیس اداره ساختمان بیمه کارآفرین)، مهندس عیوقی ( مشاور تاسیسات طرح) و مهندس سهیل (مشاور برق طرح) اعلام کرد.

*با استقرار شرکت های پرتوان بیمه ای چتر بیمه ای را بیشتر گسترش دهیم

فرماندار زنجان نیز با اظهار خرسندی از فعالیت مجموعه بیمه کارآفرین در استان گفت: امیدوارم بیمه کارآفرین خدمات بهتر و مطلوب تری در راستای ارتقای فعالیت های صنعت بزرگ بیمه که صنعتی ماندگار و موثر در فعالیت های مختلف ویژه اقتصادی است، از خود نشان دهد.

فرخی به محورهای توسعه کشور در سال جدید که از سوی دولت اعلام شده است اشاره کرد و افزود: ایجاد رونق پایدار اقتصادی، ایجاد فرصت های شغلی بویژه برای جوانان و توسعه صادرات غیر نفتی مورد تاکید رئیس جمهور در سال جدید است که باید همه مسئولان و دستگاه ها برای تحقق آن گام بردارند.

وی گفت: امیدواریم با جهت گیری های دولت امسال بتوانیم بهره خوبی در توسعه هر چه بیشتر استان و کشور داشته باشیم.

فرماندار زنجان با بیان این که هر سه محور اعلام شده برای توسعه کشور، به گونه ای با صنعت بیمه انجام می پذیرد افزود: باید از فرصت های سرمایه گذای که شرکت های بیمه ای و نیز شرکت های وابسته به بانک ها، می توانند در آبادانی و توسعه استان داشته باشند استفاده کنیم.

*حل مشکلات واحد های تولیدی گامی در مسیر ایجاد رونق پایدار اقتصادی

فرخی از تدوین برنامه های راهبردی لازم برای عملیاتی شدن سه محور مورد نظر دولت، در استان خبر داد و گفت: این برنامه ها در طول سال عملیاتی می شود.

وی خاطر نشان کرد: برای ایجاد رونق پایدار اقتصادی، باید بیشترین توجه خود را به حل مشکلات واحدهای تولیدی معطوف کنیم.

فرخی خرید از تولیدات داخلی را (که مورد تاکید مدیر عامل بیمه کارآفرین نیز بود) یکی از راه های موثر برای حل مسائل واحد های تولیدی و ایجاد رونق پایدار اقتصادی عنوان کرد و افزود: با خرید های داخلی واحدهای تولیدی توان خود را برای ادامه کار حفظ می کنند و امیدواریم فرمایشات مقام معظم رهبری هم در خصوص استفاده از تولیدات داخلی مورد توجه ویژه مسئولان قرار گیرد.

وی توسعه و جهت دادن به سرمایه گذاری های جدید و برنامه ریزی برای فعال سازی بخش های مختلف به ویژه بخش ساختمان را از جمله اقدامات مهم برای رونق بخشیدن به مسائل اقتصادی برشمرد.

 

  

فرماندار زنجان با بیان این که جهت گیری های توسعه استان به سمت استفاده از صنایع پاک بویژه در حوزه آی تی و صنعت الکترونیک است گفت: با توجه به استقرار شرکت های بزرگ و فعال حوزه برق، در استان مثل ایران ترانسفو، پارس سویچ و تصویب و اجرای 4 نیروگاه بزرگ تبدیل استان به قطب آی تی و الکترونیک، زمینه فعالیت خوبی را در این حوزه فراهم می کند.

فرخی افزود: شرکت های بیمه ای هم می توانند از فرصت های به وجود آمده در استان، در توسعه فعالیت ها و ارائه خدمات بیمه ای خود استفاده کنند و شرکت های فعال در حوزه آی تی و دانش بنیان هم، با ارائه شیوه های نوین بویژه در صنعت بیمهف کمک شایانی در توسعه این بخش داشته باشند.

*توسعه صنعت بیمه در ایجاد فرصت های شغلی جدید موثر است

وی ایجاد فرصت های شغلی جدید با افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی و توسعه بخش خدمات را از آیتم های راهبردی شهرستان و استان برای عملیاتی کردن جهت گیری های دولت در توسعه برشمرد و گفت: نکته مهم در این حوزه این است که صنعت بیمه در این بخش می تواند کمک زیادی کند و توسعه و استقرار شرکت های بیمه ای و بانک ها می تواند کمک بسزایی در ایجاد فرصت های شغلی جدید داشته باشند.

فرماندار زنجان با بیان این که توسعه صنعت بیمه در ایجاد فرصت های شغلی جدید موثر است افزود: باز تعریف این صنعت، تعمیق بخشیدن به فعالیت های آن و گستردگی در عرصه های مختلف، حتی جاهای که به هر دلیل از پوشش بیمه ای برخوردار نیستند می تواند دامنه این صنعت را گسترش و در ایجاد اشتغال به ویژه در حوزه خدمات موثر باشد.

فرخی با اظهار تاسف از عدم بهره گیری مناسب استان از بخش خدمات در ایجاد اشتغال گفت: آمارهای اقتصادی زنجان نشانگر این است که با وجود سهم خوب استان در بخش خدمات، نتونسته ایم در توسعه اشتغال از این بخش به حد کافی بهره گیری کنیم.

وی افزود: استقرار و رشد چنین شرکت هایی از جمله شرکت های بیمه ای در استان می تواند در ایجاد فرصت های شغلی بویژه در صنایع مدرن و حوزه خدمات به طور موثر و مشخص کمک کند.

فرماندار زنجان شناسایی و تکمیل واحدهای نیمه تمام را یکی دیگر از راه های ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: وجود ظرفیت های ارزشمند در صنایع منحصر به فرد استان زنجان بویژه به دلیل وجود معادن خاصی که در سایر استان ها و نیز کشورها وجود ندارد فرصت خوبی برای ورود سرمایه گذاران است.

فرخی افزود: از همه بانک ها به ویژه بانک کارآفرین دعوت می کنیم در واحدهای تولیدی و صنعتی نیمه تمام استان سرمایه گذاری کنند و بی تردید نقش چشمگیری در ایجاد فرصت های شغلی و توسعه استان ایفا خواهند کرد.

وی به سابقه درخشان و فرهنگ بالای مردم زنجان در مشارکت امور سرمایه گذاری و اقتصادی اشاره کرد و گفت: مشارکت مردم در پذیره نویسی سهام شرکت توسعه معادن روی ایران و نیز امور خیریه مثل مشارکت در حمایت ازانجمن خیریه مهرانه مصداق تمایل و سبقه قابل قبول مردم این استان در انجام امور مشارکتی است.

*شرکت های بیمه ای با ارائه خدمات بیمه ای در حمل و نقل زمینه مناسب برای فعالیت های صادرات غیر نفتی فراهم می کنند

فرماندار زنجان با بیان این که استان زنجان تلاش های خوبی برای دستیابی به توسعه صادرات غیر نفتی داشته است افزود: عبور راه آهن از شهرستان زنجان، ارتقای گمرک به ادراه کل و استقرار شرکت های حمل و نقل از جمله اقدامات و ظرفیت ها در این حوزه است.

فرخی نقش شرکت های بیمه ای در ارائه خدمات ویژه به بخش حمل و نقل را حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: فعالیت ها و خدمات شرکت های بیمه ای در حوزه وسیع حمل و نقل، می تواند زمینه اقدامات مناسبی را برای گسترش فعالیت ها در حوزه صادرات غیر نفتی فراهم آورند.

وی مساعدت شرکت های بیمه ای در بخش های مختلف برای شرکت های حمل و نقل و افزایش ضریب پوشش های حمایتی از حوزه بیمه را از جمله خدمات شرکت های بیمه ای در بحث حمل و نقل عنوان کرد.

فرماندار زنجان با تاکید برمشارکت شرکت های بیمه ای در حوزه های مختلف افزود: امیدوارم با استقرار شرکت های پر توان بیمه ای، چتر بیمه ای را بیشتر گسترش داده و ضریب نفوذ آن را دامنه دار و عمیق تر کنیم.

فرخی گفت: با این روند می توانیم از حضور فعالان این عرصه در توسعه اقتصادی بهره کافی بگیریم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: قطعا به عنوان فرماندار زنجان با مشارکت سایر مسئولان، تلاش های لازم را در خصوص مساعدت و حل و فصل مشکلات پایان کار بیمه کارافرین خواهم داشت.

*ایجاد نزدیک به 40 هزار اشتغالزایی مستقیم توسط بیمه کارآفرین

در پایان مراسم افتتاح، مدیر عامل بیمه کارآفرین کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه شرکت و به سوالات آنها پاسخ گفت.

ضرابی در خصوص سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که بیمه کارآفرین در ایجاد اشتغال چه سهمی داشته است افزود: با شناختی که از ویژگی های مردم کشورم دارم با اطمینان خاطر می توانم بگویم که هر واحد تولیدی و خدماتی که ایجاد می شود قبل از این که روی سود و تجارت آن هدفگذاری شود، ایجاد اشتغال هدف اصلی آنها محسوب می شود و بیمه کارآفرین هم در این مسیر قدم برداشته و این صنعت در مجموع، نزدیک به 40 هزار نفر اشتغالزایی مستقیم کرد.

وی تعداد  نمایندگان این بیمه را 2 هزار و 200 نمایندگی در سطح کشور اعلام کرد و افزود: هر یک از این نمایندگان هم حداقل 2 تا 3 نفر همکار دارند و با 800 کارمند بیمه کارآفرین در کل کشور و نیز فعال شدن چندین بخش اقتصادی با استقرار ساختمانی های بیمه اعم از استیجاری و غیره و شغل های جانبی و وابسته، به صراحت می تواند گویای ایجاد اشتغال توسط بیمه کارآفرین باشد.

مدیر عامل بیمه کارآفرین فقر اطلاعاتی در حوزه خدمات بیمه ای را یکی از مشکلات اساسی عنوان کرد و گفت: امیدواریم با کمک رسانه ها گسترش فرهنگ بیمه را بیش از گذشته شاهد باشیم که این امر اشتغال بیشتر را در پی خواهد داشت.

*بیمه عمر در سطح کشور مغفول مانده بود

ضرابی در خصوص مهم ترین رویکرد فعالیت بیمه کارآفرین و نیز چالش ها و دغدغه های صنعت بیمه که توسط یکی دیگر از خبرنگاران سوال شد اظهار داشت: بیمه کارآفرین در همه زمینه های بیمه ای فعال است اما تلاش آن برای ارائه خدمات، در حوزه بیمه های عمر و سرمایه گذاری است چون با وجود فعالیت 80 ساله بیمه در کشور، بیمه عمر مغفول مانده بود.

وی افزود: بیمه کارآفرین در طول 13 سال عمر کوتاه خود، بیمه های عمر و سرمایه گذاری را به عنوان یک برند به عموم شناساند.

در این نشست یکی از خبرنگاران، درباره امتیازات یا فرصت هایی که بیمه کارآفرین در قیاس با دیگر بیمه ها می تواند به جامعه معلولین بدهد سوال کرد و ضرابی در پاسخ گفت: این توان در صنعت بیمه کارآفرین وجود دارد که برای این قشر هم خدماتی را تعریف کند ولی لازمه آن گردآوری خواسته ها و انتظارات جامعه معلولین در حوزه های مختلف و ارائه آن به بیمه کارآفرین است.

وی افزود: پس از دریافت خواسته ها، متخصصان این بیمه می توانند با توجه به نیاز آن ها، طرح داده و در قالب بسته خدمات، ارائه دهند و حتی در برخی بخش ها حمایت دولت را هم بگیرند.

مدیر عامل بیمه کارآفرین خاطر نشان کرد: طرح این سوال، تکلیفی شد تا من و همکارانم در بیمه کارآفرین آن را جدی تر پیگیری، بررسی و نظر سنجی کنیم.

تعداد خدمات بیمه ی کارآفرین از جمله بیمه نامه های صادر شده و نیز افراد تحت پوشش، سوال یکی دیگر از خبرنگاران بود که مدیر عامل بیمه کارآفرین در پاسخ افراد تحت پوشش بیمه درمان، کارآفرین و تکمیلی را بالغ بر 100هزار نفر اعلام کرد و افزود: بیمه کارآفرین بیش از 450هزار بیمه نامه  عمر فروخته است و یک سری قراردادهای گروهی با کارخانجات دارد که تحت پوشش بیمه آتش سوزی هستند که به عنوان نفر در آمار محصوب نمی شوند.

ضرابی از صدور نزدیک به 6 میلیون بیمه نامه در سال93 توسط بیمه کارآفرین خبر داد و گفت: این بیمه بیش از 450 هزار بیمه نامه عمر خریداری شده خدمات می دهد.                              

*صندوق تامین خسارت های بدنی با داشتن ده ها میلیارد تومان در بین مردم ناشناخته مانده است

در ادامه این نشست، مشاور عالی و عضو هیات مدیره شرکت بیمه کارآفرین نیز به مغفول ماندن صندوق تامین خسارت های بدنی در بین مردم اشاره کرد و گفت: اگر این صندوق معرفی و شناسانده شود مردم می توانند به راحتی از امکانات ان استفاده کنند و زمانی که با خسارت مواجه می شوند با مراجعه به آن خسارت خود را به طور کامل دریافت کنند.

علوی، با بیان این که اگر کسی بیمه نامه داشته باشد هنگام وقوع خسارت تکلیفش معلوم است و خسارت او از طریق شرکت صادر کننده بیمه نامه پرداخت می شود افزود: اما کسی که به هر دلیلی بیمه نامه نداشته باشد بلاتکلیف است در حالی که صندوقی به نام صندوق تامین خسار ت های بدنی، خسارت این افراد را جبران می کند.

وی به نحوه تامین اعتبارات صندوق هم اشاره کرد و گفت: شرکت های بیمه 5 درصد از حق بیمه ای که از بیمه نامه های صادر خود، دریافت می کنند به صندوق می دهند و اعتبار آن تامین و خسارت مراجعه کنندگان پرداخت می شود.

مشاور عالی بیمه کارآفرین افزود: متاسفانه مردم هیچ شناختی از این صندوق ندارند و به همین دلیل نمی دانند که هنگام مواجه شدن با خسارت، باید به این صندوق مراجعه و خسارت خود را به طور کامل مثل کسی که بیمه نامه دارد دریافت کنند.

علوی با تاکید بر اطلاع رسانی در خصوص این صندوق و استفاده مردم از امکانات آن گفت: متاسفانه صندوق تامین خسارت های بدنی با داشتن ده ها میلیارد پول و اعتبار، هنوز در بین مردم شناخته شده نیست.

وی خاطر نشان کرد: تبلیغ و شناساندن این صندوق در میان مردم، در واقع خدمت به جامعه است.

*سرمایه گذاری های بخش غیر مولد باید به سمت خدمات رسانی و تولید سوق داده می شود

سهامیان، معاون اجرایی مدیر عامل و مدیر عامل اسبق بیمه ایران نیز در این نشست حضور داشت و به قول عبدالرشیدی مشاور ارشد مدیر عامل مجری و گرداننده نشست مطبوعاتی، افتخار همراهی با بیمه کارآفرین را به دست اندرکاران این بیمه داده بود.

وی هم با اظهار تاسف از سرمایه گذاری های برخی از سرمایه گذاران در بخش های غیر مولد گفت: اقدامات این افراد برای تامین بیشتر مادی هدفگذاری می شود و اگر رسانه ها برای هدایت افکار عمومی به سمت سرمایه گذاری های خدمات رسانی فعالیت کنند گام مهمی برداشته اند.

سهامیان با تاکید برگسترش فرهنگ بیمه اظهار امیدواری کرد: صنعت بیمه در استان توسعه پیدا کند که با تحقق این مهم، شبکه فروش و نیز کارکنان شعبه توسعه پیدا خواهند کرد.

معاون اجرایی و مدیر عامل بیمه کارآفرین، بیمه را انضباط مالی و آینده نگری عنوان کرد و افزود: برای افرادی که به هر عنوانی از این امتیاز بی بهره اند صندوق تامین خسارت های بدنی جبران خسارت می کند، اما نکته حائز اهمیت این است که وجود و حمایت این صندوق نباید به معنای سوق دادن مردم به سمت عدم خرید بیمه نامه باشد.

وی از شهرداری نیز خواست تلاش کنند تا عملیات اجرایی هیچ طرحی بدون گرفتن بیمه مسئولیت آغاز نشود تا کارگران آن طرح آسیب نبینند.

*تخفیف 30 درصدی بیمه کارآفرین در زمینه بیمه های آتش سوزی منازل

خاطر نشان می شود که در پایان نشست خبری، شرکت بیمه کارآفرین آمادگی خود را برای اعمال تخفیف 30 درصدی در حق بیمه نامه های آتش سوزی برای تمام منازل مسکونی شهر زنجان اعم از اداری و غیر اداری اعلام کرد.

بر اساس این خبر، مقرر شد تا سقف 500 میلیون ریال برای ساختمان ها و 200 میلیون ریال برای اثاثیه منظور شود و شهروندان زنجانی با مراجعه مستقیم به مدیریت بیمه کارآفرین شعبه زنجان واقع در میدان هنرستان ابتدای خیابان خرمشهر بیمه نامه مربوطه را در اسرع وقت دریافت کنند.

*مدیریت شعب بیمه کارآفرین استان زنجان در یک نگاه

مدیریت شرکت سهامی بیمه کارآفرین در استان زنجان با ترکیبی کاملا جوان از سال 1387 در زنجان مستقر گردیده و با تربیت نیروی انسانی متخصص و گسترش شبکه فروش در کنار ارائه خدماتی متمایز و مشتری پسند، آرامش خاطر بیمه گذاران را فراهم نموده و جایگاه شایسته ای در صنعت بیمه استان به دست آورده است.

گستره و تنوع خدمات شرکت بیمه کارآفرین از یک سو و استقبال روز افزون هموطنان از سوی دیگر ایجاب نمود تا با احداث یک مجتمع بزرگ و مجهز اداری - مدیریتی، تمرکز مدیران و کارکنان خدوم بیمه کارآفرین در یک فضای اداری مناسب و تجهیز شده موجب بهره وری بالاتر و رضایت بیش از پیش مشتریان استان زنجان را فراهم آورد.

طرح ساختمان شرکت بیمه کارآفرین مدیریت استان زنجان در خیابان تجاری خرمشهر زنجان و در زمینی به مساحت 481 متر مریع و زیربنای 3 هزار و 600 مترمربع در 8 و نیم طبقه با سازه اسکلت بتونی مقاوم در برابر زلزله طراحی و ساخته شده است و تاکنون بزرگ ترین ساختمان شرکت بیمه کارآفرین در سطح کشور است.

*کاربری مورد نظر برای استفاده از ساختمان به شرح ذیل است:

دو طبقه زیر زمین به عنوان پارکینگ خودرو و موتورخانه مرکزی مورد استفاده است.

طبقه همکف و نیم طبقه این مجموعه با کاربری تجاری به منظور استقرار شعبه بانک، طبقه اول، دوم و سوم برای استفاده از خدمات بیمه ای صدور، خسارت و امور مالی، طبقه چهارم به منظور استقرار دفتر مدیریت و سالن آمفی تئاتر با ظرفیت 150 نفر احداث شده است.

و این هدیه، نشانی است از تلاش و همیت شرکت سهامی بیمه کارآفرین در راه پشتیبانی و حمایت از تولید و تجارت در عرصه اقتصادی و مالی این خطه عزیز کشورمان و مردمان فهیم آن، تا دست در دست هم با همدل و همزبانی شاهد اعتلاء و سر بلندی میهن عزیزمان باشیم.


date_range ۱۳۹۴/۰۳/۰۸، ۱۷:۴۴:۳۷       visibility 3736