صحبت های آقای ضرابی، مدیر عامل بیمه کارآفرین در مراسم افتتاحیه ساختمان شعبه زنجان

ضرابی، مدیر عامل شرکت بیمه کارآفرین در این مراسم با عرض تبریک و گرامیداشت میلاد مولا علی (ع) و نیز عید مبعث رسول اکرم(ص) گفت: میلاد مولا علی (ع) را به همه کسانی که از اقوام و مذاهب مختلف، در این کشور زندگی می کنند تبریک عرض می کنم. وی با گرامیداشت مبعث رسول اکرم(ص)اظهار داشت : محمد مصطفی (ص) فخر عالم بشریت است که همه ما به شفاعت و وساطت ایشان برای قرب درگاه الهی اعتقاد داریم.

این مقام مسئول در ادامه با عرض خیر مقدم به حاضران، گفت: مقدم مهمانان زنجانی چه آنهایی که در مراسم حضور دارند و چه آنهایی که در شهر مشغول خدمت به خلق خدا هستند را گرامی می دارم و در مقابل آنها سر تعظیم فرود می آورم.

مدیر عامل شرکت بیمه کارآفرین در ادامه به چگونگی شکل گیری بیمه کارآفرین اشاره کرد و افزود: این بیمه خصوصی به پیشنهاد و با تشویق های دوست گرانقدرم علوی و با هدف خدمت رسانی تاسیس شد و در آغاز فعالیت های بیمه خصوصی کارآفرین، در جمع رسانه ها اعلام کردم که می خواهیم در عرصه خدمت به خلق خدا، ماندگار باشیم و خوشنامی بیمه کارآفرین گستره کشوری دارد.

ضرابی افزود: تاکید کردم که برای ماندگاری، باید آهسته حرکت کنیم و نیازی به سر و صدا و تبلغات نداریم.

وی با بیان این که تشکیل این شرکت را با نام خداوند تبارک و تعالی آغاز کردیم گفت: اگر توفیقاتی در طول سال های فعالیت این بیمه بوده است، در پرتو حمایت و عنایت حق تعالی بوده و موفقیت های کسب شده، حاصل نیت پاک کارکنان و اعضای هیات مدیره بوده است.

*وجود بانک در کنار بیمه می تواند دوبال بزرگ اقتصادی باشد

مدیر عامل شرکت بیمه کارآفرین با بیان این که شرکت بیمه کارآفرین یکی از نخستین شرکت های بیمه خصوصی است که در چارچوب قانون تاسیس موسسات بیمه غیر دولتی و قانون تجارت ثبت شد افزود: بیمه کارآفرین اولین شرکتی بود که در27 اسفند 81 ثبت و در همان روز مجوز آن نیز صادر شد و در 28 اردیبهشت سال 82 همزمان با مبعث پیامبر اسلام (ص) شروع به کار کرد.

ضرابی با اشاره به این که بیمه کارآفرین از متخصصان صنعت بیمه تشکیل شده است گفت: هسته مرکزی بیمه کارآفرین را، متخصصان ارشد صنعت بیمه تشکیل می دهند و شرکت های خوشنام خدمات ساختمانی و بانک کارآفرین هم به مجموعه اضافه شد.

وی با بیان این که وجود بانک در کنار بیمه می تواند دو بال بزرگ اقتصادی باشد افزود: بانک کارآفرین و بیمه کارآفرین دو شرکت مستقل با سرمایه گذاری های مستقل هستند ولی سهامداران مشترکی دارند.

*توانگری مالی بیمه کارآفرین بالای 100 است

مدیر عامل بیمه کارآفرین، رحمت الهی و نیروی کار جوان را بزرگ ترین سرمایه این بیمه عنوان کرد و گفت: این بیمه با هدف خدمت رسانی و نیز ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جوانان فارغ التحصیل از دانشگاه شکل گرفته است و اگر امثال بنده در این بیمه مشغول هستیم به خاطر این است که تجارب کاری خود را به جوانانی که از دانشگاه خارج می شوند و باید در عرصه کار و فعالیت مشغول باشند، منتقل کنیم.

این مقام مسئول ارائه خدمات به مردم را مستلزم داشتن سرمایه عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: توانگری مالی بیمه کارآفرین در بین شرکت های بیمه، بالای 100 است و می توانیم بگوییم که به تعهدات خود بخوبی عمل کردیم و می کنیم.

ضرابی تاکیید کرد: سهامداران عمده بیمه کارآفرین، به اندازه کافی ثروتمند بوده و انسان های پاکی هستند چون وقتی به آن ها پیشنهاد شد شرکتی خصوصی برای کارآفرینی و اشتغال جوانان تاسیس کنیم، با کمال میل پذیرفتند.

وی هویت ملی مردم ایران را پر از تمدن و فرهنگ ایرانی خواند و گفت: ویژگی های همه ما این است که با همه مذاهب مختلف موجود در کشور مثل یک قوم و ملت واحده در کنار هم زندگی می کنیم و این امری افتخاری است برای مردم ایران که در همه شرایط می توانند آیین و هویت خود را حفظ کنند.

مدیر عامل بیمه کارآفرین با بیان این که مذهب ملت ایران، آنها را برای تعالی و خدمت به بشر هدایت می کند افزود: با وجود مذاهب، رنگ و زبان های مختلف در کشور، یکپارچگی خود را حفظ می کنیم و مصداق بارز آن کسانی هستند که در طول دفاع مقدس، نشان دادند که هم اسلام را می خواستند و هم کشور را و بر پایه همین عقیده، حماسه های شگرفی آفریدند.

*بیمه کارآفرین تنها شرکت بیمه دارنده جایزه بین المللی است

ضرابی در ادامه به افتخارات کسب شده از سوی بیمه کارآفرین اشاره کرد و گفت: بیمه کارآفرین در طول مدت کوتاه فعالیت خود 10 جایزه بین المللی دریافت کرده است که تنها بیمه دارنده جایزه بین المللی در بین بیمه های دولتی و خصوصی است.

 

این مقام مسئول دریافت تندیس و لوح سپاس از وزیر امور اقتصادی و داریی در سال 90 به دلیل کسب مقام نخست فروش بیمه های عمر، دریافت چندین عنوان بین المللی، تندیس انجمن مشاوره مدیریتی other ways فرانسه و انجمن بین المللی کیفیت BID سوئیس را از جمله این افتخارات برشمرد.

وی افتخار بزرگ تر و دلچسب تر را دریافت جایزه از طرف مردم عنوان کرد و افزود: اگر نتیجه خدمات ما در بیمه کارآفرین، دریافت بموقع خسارت از سوی حادثه دیده و ذکر الحمدالله در دل او باشد و برگشت دوباره وی به زندگی اقتصادی، گوشه از تالم او را بکاهد، بهترین جایزه برای ما به حساب می آید چون ارزنده ترین جایزه در نزد خداوند (رضایت خداوند) و دل آن بیمه گذار (شکر خداوند) است.

مدیر عامل شرکت بیمه کارآفرین خاطر نشان کرد: من بعد از 45 سال سابقه خدمت در صنعت بیمه نیازی به گفتن این حرف ها با تعارف و تکلم ندارم اما دیدن رضایت قلبی افراد خسارت دیده که غرامت خود را دریافت می کنند دل نشین است.

*بیمه کارآفرین در کشور خوشنام است

ضرابی شاخص و خوشنام بودن بیمه کارآفرین در کشور را ثمره تلاش کارکنان آن در کل کشور خواند و گفت: نمونه آن، مدیر استان ، با وجود سن و سال کم، از اهمیت و اراده بالایی برخوردار است. وی افزود: این مدیر عامل جوان با وجود تمام سختی های کار (که البته در هر عرصه وجود دارد) با روحیه خستگی ناپذیر، مراحل اجرای ساختمان بیمه کارآفرین را طی نمود و از این رو می توان اطمینان خاطر داشت که امثال او در ارائه خدمت به مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

*با خرید تولیدات داخلی اقتصادکشور رونق می گیرد

مدیر عامل بیمه کارآفرین با بیان این که در همه شعبه های بیمه کارآفرین، بر لزوم استفاده از تولیدات داخلی در احداث و تجهیزات ساختمان ها، تاکید کرده ام گفت: با وجود همه مصالح و لوازم مورد نیاز در داخل، دلیلی برای استفاده از تولیدات خارجی نیست و جوانان خلاق ما وقتی که قادر هستند موشک بسازند ودر برنامه های هسته ای ورود کنند، قطعا می توانند در تولید و تامین لوازم مورد نیاز شرکت های مختلف ایفای نقش نمایند.

*حمایت مسئولان برای ادامه راه ضروری است

ضرابی با اشاره به این که ایجاد شعبه استانی و شهرستانی بیمه کارآفرین برای خدمت به مردم شهر است افزود: برای ادامه راه، حمایت مسئولان را می طلبیم و حمایت آن ها درواقع همان خدمت به مردم است و هر مسئولی که با هدف ارائه خدمات به مردم، دست شرکت های خدمت رسان را بگیرد، مساعدت او فقط مختص آن شرکت نیست بلکه در ابعاد وسیع تر به کشور خدمت کرده است.

*همکارانی که باعث نارضایتی مردم شونددر کنار ما جایی نخواهند داشت

وی توسعه فرهنگ بیمه و اقتصاد کشور را از اهداف بیمه کارآفرین عنوان کرد و گفت: نتیجه توسعه اقتصاد کشور، اعتلای نام ایران خواهد بود و هدف ما خدمت به مردم با هدف نیل به اهداف و اعتلای نام ایران است که هریک از همکاران بیمه کارآفرین در این مورد موجب نارضایتی در میان مردم شوند دیگر جایی در کنار ما و بیمه کارآفرین نخواهند داشت.

*بیمه های دیگر هم به اعتبار بیمه کارآفرین اعتماد دارند

مدیرعامل شرکت بیمه کارآفرین، داشتن پوشش های اتکایی غیر از توانگری مالی را لازمه هر شرکت بیمه ای خواند و افزود: پوشش های اتکایی باید از کشورهای خارجی تامین شود که در زمان تحریم، از داخل کشور تامین می شود.

ضرابی اعتبار بیمه کارآفرین را بسیار بالا عنوان کرد و گفت: واگذاری بخشی از امور سایر شرکت های بیمه ای از سوی خود آنها به بیمه کارآفرین موید این مهم است بنابراین باید با دادن آگاهی های مناسب و صادقانه مردم را ازاین بیمه مطلع کرد.

وی برند کار بیمه کارآفرین را بیمه های عمر و سرمایه گذاری اعلام کرد و افزود: بیشترین فروش بیمه های عمر در سطح کشور به بیمه کارآفرین اختصاص دارد.


date_range ۱۳۹۴/۰۳/۰۶، ۱۸:۱۱:۲۰       visibility 2593