صحبت های آقای فرخی، فرماندار زنجان در مراسم افتتاحیه ساختمان بیمه کارآفرین شعبه زنجان

فرماندار زنجان نیز با اظهار خرسندی از فعالیت مجموعه بیمه کارآفرین در استان گفت: امیدوارم بیمه کارآفرین خدمات بهتر و مطلوب تری در راستای ارتقای فعالیت های صنعت بزرگ بیمه که صنعتی ماندگار و موثر در فعالیت های مختلف ویژه اقتصادی است، از خود نشان دهد.

فرخی به محورهای توسعه کشور در سال جدید که از سوی دولت اعلام شده است اشاره کرد و افزود: ایجاد رونق پایدار اقتصادی، ایجاد فرصت های شغلی بویژه برای جوانان و توسعه صادرات غیر نفتی مورد تاکید رئیس جمهور در سال جدید است که باید همه مسئولان و دستگاه ها برای تحقق آن گام بردارند.

وی گفت: امیدواریم با جهت گیری های دولت امسال بتوانیم بهره خوبی در توسعه هر چه بیشتر استان و کشور داشته باشیم.

فرماندار زنجان با بیان این که هر سه محور اعلام شده برای توسعه کشور، به گونه ای با صنعت بیمه انجام می پذیرد افزود: باید از فرصت های سرمایه گذای که شرکت های بیمه ای و نیز شرکت های وابسته به بانک ها، می توانند در آبادانی و توسعه استان داشته باشند استفاده کنیم.

*حل مشکلات واحد های تولیدی گامی در مسیر ایجاد رونق پایدار اقتصادی

فرخی از تدوین برنامه های راهبردی لازم برای عملیاتی شدن سه محور مورد نظر دولت، در استان خبر داد و گفت: این برنامه ها در طول سال عملیاتی می شود.

وی خاطر نشان کرد: برای ایجاد رونق پایدار اقتصادی، باید بیشترین توجه خود را به حل مشکلات واحدهای تولیدی معطوف کنیم.

فرخی خرید از تولیدات داخلی را (که مورد تاکید مدیر عامل بیمه کارآفرین نیز بود) یکی از راه های موثر برای حل مسائل واحد های تولیدی و ایجاد رونق پایدار اقتصادی عنوان کرد و افزود: با خرید های داخلی واحدهای تولیدی توان خود را برای ادامه کار حفظ می کنند و امیدواریم فرمایشات مقام معظم رهبری هم در خصوص استفاده از تولیدات داخلی مورد توجه ویژه مسئولان قرار گیرد.

وی توسعه و جهت دادن به سرمایه گذاری های جدید و برنامه ریزی برای فعال سازی بخش های مختلف به ویژه بخش ساختمان را از جمله اقدامات مهم برای رونق بخشیدن به مسائل اقتصادی برشمرد.

فرماندار زنجان با بیان این که جهت گیری های توسعه استان به سمت استفاده از صنایع پاک بویژه در حوزه آی تی و صنعت الکترونیک است گفت: با توجه به استقرار شرکت های بزرگ و فعال حوزه برق، در استان مثل ایران ترانسفو، پارس سویچ و تصویب و اجرای 4 نیروگاه بزرگ تبدیل استان به قطب آی تی و الکترونیک، زمینه فعالیت خوبی را در این حوزه فراهم می کند.

فرخی افزود: شرکت های بیمه ای هم می توانند از فرصت های به وجود آمده در استان، در توسعه فعالیت ها و ارائه خدمات بیمه ای خود استفاده کنند و شرکت های فعال در حوزه آی تی و دانش بنیان هم، با ارائه شیوه های نوین بویژه در صنعت بیمهف کمک شایانی در توسعه این بخش داشته باشند.

*توسعه صنعت بیمه در ایجاد فرصت های شغلی جدید موثر است

وی ایجاد فرصت های شغلی جدید با افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی و توسعه بخش خدمات را از آیتم های راهبردی شهرستان و استان برای عملیاتی کردن جهت گیری های دولت در توسعه برشمرد و گفت: نکته مهم در این حوزه این است که صنعت بیمه در این بخش می تواند کمک زیادی کند و توسعه و استقرار شرکت های بیمه ای و بانک ها می تواند کمک بسزایی در ایجاد فرصت های شغلی جدید داشته باشند.

فرماندار زنجان با بیان این که توسعه صنعت بیمه در ایجاد فرصت های شغلی جدید موثر است افزود: باز تعریف این صنعت، تعمیق بخشیدن به فعالیت های آن و گستردگی در عرصه های مختلف، حتی جاهای که به هر دلیل از پوشش بیمه ای برخوردار نیستند می تواند دامنه این صنعت را گسترش و در ایجاد اشتغال به ویژه در حوزه خدمات موثر باشد.

فرخی با اظهار تاسف از عدم بهره گیری مناسب استان از بخش خدمات در ایجاد اشتغال گفت: آمارهای اقتصادی زنجان نشانگر این است که با وجود سهم خوب استان در بخش خدمات، نتونسته ایم در توسعه اشتغال از این بخش به حد کافی بهره گیری کنیم.

وی افزود: استقرار و رشد چنین شرکت هایی از جمله شرکت های بیمه ای در استان می تواند در ایجاد فرصت های شغلی بویژه در صنایع مدرن و حوزه خدمات به طور موثر و مشخص کمک کند.

فرماندار زنجان شناسایی و تکمیل واحدهای نیمه تمام را یکی دیگر از راه های ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: وجود ظرفیت های ارزشمند در صنایع منحصر به فرد استان زنجان بویژه به دلیل وجود معادن خاصی که در سایر استان ها و نیز کشورها وجود ندارد فرصت خوبی برای ورود سرمایه گذاران است.

فرخی افزود: از همه بانک ها به ویژه بانک کارآفرین دعوت می کنیم در واحدهای تولیدی و صنعتی نیمه تمام استان سرمایه گذاری کنند و بی تردید نقش چشمگیری در ایجاد فرصت های شغلی و توسعه استان ایفا خواهند کرد.

وی به سابقه درخشان و فرهنگ بالای مردم زنجان در مشارکت امور سرمایه گذاری و اقتصادی اشاره کرد و گفت: مشارکت مردم در پذیره نویسی سهام شرکت توسعه معادن روی ایران و نیز امور خیریه مثل مشارکت در حمایت ازانجمن خیریه مهرانه مصداق تمایل و سبقه قابل قبول مردم این استان در انجام امور مشارکتی است.

*شرکت های بیمه ای با ارائه خدمات بیمه ای در حمل و نقل زمینه مناسب برای فعالیت های صادرات غیر نفتی فراهم می کنند

فرماندار زنجان با بیان این که استان زنجان تلاش های خوبی برای دستیابی به توسعه صادرات غیر نفتی داشته است افزود: عبور راه آهن از شهرستان زنجان، ارتقای گمرک به ادراه کل و استقرار شرکت های حمل و نقل از جمله اقدامات و ظرفیت ها در این حوزه است.

فرخی نقش شرکت های بیمه ای در ارائه خدمات ویژه به بخش حمل و نقل را حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: فعالیت ها و خدمات شرکت های بیمه ای در حوزه وسیع حمل و نقل، می تواند زمینه اقدامات مناسبی را برای گسترش فعالیت ها در حوزه صادرات غیر نفتی فراهم آورند.

وی مساعدت شرکت های بیمه ای در بخش های مختلف برای شرکت های حمل و نقل و افزایش ضریب پوشش های حمایتی از حوزه بیمه را از جمله خدمات شرکت های بیمه ای در بحث حمل و نقل عنوان کرد.

فرماندار زنجان با تاکید برمشارکت شرکت های بیمه ای در حوزه های مختلف افزود: امیدوارم با استقرار شرکت های پر توان بیمه ای، چتر بیمه ای را بیشتر گسترش داده و ضریب نفوذ آن را دامنه دار و عمیق تر کنیم.

فرخی گفت: با این روند می توانیم از حضور فعالان این عرصه در توسعه اقتصادی بهره کافی بگیریم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: قطعا به عنوان فرماندار زنجان با مشارکت سایر مسئولان، تلاش های لازم را در خصوص مساعدت و حل و فصل مشکلات پایان کار بیمه کارافرین خواهم داشت.


date_range ۱۳۹۴/۰۳/۰۷، ۱۸:۱۱:۳۳       visibility 2246